Jakie są 3 błędy, które mogę popełniać, kiedy zaczynam uczyć się języka angielskiego – #39

Jeżeli chcesz nauczyć się języka angielskiego czytaj dalej, bo Ci się przyda:-) Poniżej spisałem trzy najczęściej popełniane błędy podczas poznawania nowego języka. Jeżeli je popełniasz, to poznawanie języka angielskiego może wydawać Ci się niezwykle trudne. Zapoznaj się z tymi błędami, aby przestać je powtarzać.

  • Uczenie się angielskiego na lekcjach i kursach i bez samodzielnej nauki poza tymi zajęciami.

Niestety prawda jest taka (może i bolesna), ale jeśli chcesz poznać język angielski musisz uczyć się również na własną rękę poza zajęciami. Oczywiście nauczyciele pomogą zrozumieć ci zasady gramatyczne, ale jeżeli chcesz biegle rozmawiać po angielsku, musisz się w niego całkiem „zanurzyć”. Osobą, która może tego dokonać jesteś Ty – nikt nie zrobi tego za Ciebie. Ty musisz „zanurzyć” się w język, a nie Twój nauczyciel! On już poświęcił odpowiednią liczbę godzin na zgłębienie tego języka. Stań się swoim nauczycielem!

  • Brak dobrej zabawy podczas nauki.

Ciężko będzie uczyć ci się języka, jeżeli nie znajdziesz w tym dobrej zabawy. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jeżeli chcesz zacząć mówić automatycznie w języku angielskim. Musisz wplatać naukę pomiędzy rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Jak się domyślasz stąd moje starania aby przekazać Ci sposób na naukę angielskiego z tekstów piosenek, bajek, filmów które lubisz, albo polubisz właśnie w języku angielskim.

  • Próby mówienia i prawidłowego pisania od samego początku.

Mówienie i pisanie są decydującymi umiejętnościami jeżeli chcesz mówić biegle w języku angielskim. Wiele ludzi ma niezbyt dobre podejście do tych dwóch czynności. Od samego początku, twierdzą że zaczną mówić i pisać dopiero wtedy, kiedy będą na to „gotowi”. Niestety nigdy nie będą gotowi. Ty też nie. Musisz wyjść ze swojej strefy komfortu i zacząć mówić i pisać oraz… popełniać błędy podczas przyswajania angielskiego! To sposób na poznanie języka angielskiego w krótkim czasie. Najważniejsze jest to, aby zacząć zdawać sobie sprawę z tego faktu popełniania błędu i korygować potknięcia po ich wykryciu. Jak to zrobić dowiesz się z mojej książki. Kliknij w zdjęcie poniżej.

To są najpoważniejsze błędy osób, które chcą nauczyć się nowego języka (niekoniecznie angielskiego) i nie poddać się już na początku. Jeżeli wyeliminujesz te trzy błędy u siebie to zaczniesz uczyć się o wiele szybciej i efektywniej.

Powodzenia i dużo zabawy podczas nauki angielskiego:-)

Kliknij w zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej o wiedzy, której nie nauczą Cię w szkole!

Dodaj komentarz