3 najczęściej popełniane błędy, kiedy uczysz się języka angielskiego – #39

Jeżeli chcesz nauczyć się języka angielskiego czytaj dalej, to Ci się przyda. Poniżej spisałem trzy najczęściej popełniane błędy podczas nauki nowego języka. Jeżeli popełniasz je właśnie Ty, to nauka języka angielskiego może wydawać Ci się niezwykle trudna. Zapoznaj się z tymi błędami, ponieważ jeżeli dotyczą Ciebie to musisz przestać je popełniać!

  • Uczenie się angielskiego na lekcjach i kursach i  bez samodzielnej nauki poza tymi zajęciami.

Niestety prawda jest taka (może i bolesna), ale jeśli chcesz pojąć język angielski musisz uczyć się również na własną rękę poza zajęciami. Oczywiście nauczyciele pomogą zrozumieć Tobie zasady gramatyczne, ale jeżeli chcesz biegle rozmawiać po angielsku, musisz się w niego całkiem „zanurzyć”. Osobą, która może tego dokonać jesteś Ty – nikt nie zrobi tego za Ciebie. Ty musisz „zanurzyć” się w język, a nie Twój nauczyciel! On już poświęcił odpowiednią liczbę godzin na zgłębienie tego języka. Stań się swoim nauczycielem!

  • Brak dobrej zabawy podczas nauki.

Ciężko jest uczyć się danego języka jeżeli nie masz dobrej zabawy podczas tego zajęcia. Jest to najważniejsza rzecz jeżeli chcesz zacząć mówić biegle w języku angielskim i to w krótkim czasie – musisz wplatać naukę pomiędzy rzeczy, które sprawiają Tobie przyjemność. Jak się domyślasz stąd moje starania aby przekazać Ci sposób na naukę angielskiego z tekstów piosenek, bajek, filmów które lubisz właśnie w języku angielskim.

  • Próby mówienia i prawidłowego pisania od samego początku.

Mówienie i pisanie są decydującymi umiejętnościami jeżeli chcesz mówić biegle w języku angielskim. Wiele ludzi ma złe podejście do tych dwóch czynności od samego początku, twierdząc że zaczną mówić i pisać dopiero wtedy, kiedy będą na to „gotowi”. Niestety nigdy nie będą gotowi. Ty też nie. Musisz wyjść ze swojej strefy komfortu i zacząć mówić i pisać oraz… popełniać błędy! To jedyny sposób na naukę języka angielskiego krótkim czasie. Nie od razu Kraków zbudowano:)

To są najpoważniejsze błędy osób, które chcą nauczyć się języka obcego (niekoniecznie angielskiego), ale o tym nich często nie wiedzą. Jeżeli wyeliminujesz te trzy błędy u siebie to zaczniesz uczyć się o wiele szybciej i efektywniej. Serio, zacznij działać w kierunku wcielenia w życie tych wskazówek. Wcielenie ich w życie przyniesie Ci wiele zadowolenia.

Powodzenia i dużo zabawy podczas nauki angielskiego!

Reklama


Dodaj komentarz